Понеділок, 18.12.2017, 11:59
Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход

Відділ освіти Мелітопольської РДА

Меню сайта
Категории каталога
Заходи [44]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта


Статистика
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 669

Каталог статей

Главная » Статьи » Відбулися заходи

В разделе материалов: 44
Показано материалов: 1-10
Страницы: 1 2 3 4 5 »

15 грудня 2017 року на базі ЗДО «Джерельце» Мирненської селищної ради відбувся семінар-практикум вихователів закладів дошкільної освіти з теми: «Шляхи підвищення спільної  роботи закладів дошкільної освіти та сім’ї в розвитку особистості дитини». Учасники семінари відвідали майстер-клас бебі-йога з елементами хатха–йоги «Весела подорож» (вихователь Облещенко Ю. Ю. та діти і батьки молодшої групи), майстер-клас для батьків «Ігри з кінетичним піском» (вихователь Кисельова Т. М. та батьки старшої групи). Заняття з елементами тренінгу «Почуйте серцем голос Вашої дитини» провела  практичний психолог Шох О. С. Велике задоволення висловили вихователі щодо спільної діяльності дитячого закладу і сім’ї з музичного виховання. Учасники семінару отримали масу задоволення та цікавої й корисної інформації.

Заходи | Переглядів: 5 | Додав: melrvo | Дата: 15.12.2017 | Коментарі (0)

15 грудня 2017 року на базі Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ» відбулась урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів першого (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018». Церемонія була проведена у формі «Педагогічного Оскару». Під час заходу відбулися презентації відеофільмів переможців та лауреатів конкурсу, в яких кожен учасник конкурсу був представлений як креативна та всебічно розвинута особистість. За рішенням фахового журі конкурсу  переможцями першого (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» стали:

  •  у номінації «Фізична культура» - Валерій Кривушенко, вчитель фізичної культури Трудівської ЗШ І-ІІІ ст.;
  •  у номінації «Українська мова та література» - Марина Ващакіна, вчитель української мови та літератури Терпіннівського колегіуму «Джерело»;
  •  у номінації «Німецька мова» - Олена Лобач, вчитель німецької мови Костянтинівського НВО №1 «Таврія».

Лауреатами конкурсу визнані Олександр Чайка, вчитель фізичної культури Світлодолинської ЗШ І-ІІІ ст., Тетяна Тутік, вчитель української мови та літератури Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ» з поглибленим вивченням предметів та Юлія Мирошниченко, вчитель української мови та літератури Семенівської ЗШ І-ІІІ ст.

Конкурсантів привітали Ольга Станчевська, заступник голови Мелітопольської районної державної адміністрації, Людмила Шляхтіна, заступник голови Мелітопольської районної ради, Тетяна Безбородих, начальник відділу освіти Мелітопольської районної державної адміністрації та Ксенія Захарова, голова Мелітопольської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України. 

Переможці та лауреати відзначені грамотами та цінними подарунками, а також преміями від Мелітопольської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Святковий настрій в урочисту церемонію нагородення внесли виступи творчих педагогів району.

  

Заходи | Переглядів: 10 | Додав: melrvo | Дата: 15.12.2017 | Коментарі (0)

14 грудня 2017 року в Центрі неперервного професійного розвитку освітян при Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Б. Хмельницького відбулось перше засідання для методистів районного методичного кабінету відділу освіти Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області. Захід відвідали 13 працівників відділу освіти на чолі з начальником Тетяною Миколаївною Безбородих. Програма заходу включала в себе вступне слово першого проректора, професора Мальцевої Ірини Андріївни. Далі розглядались питання підвищення професійного рівня методистів: алгоритм формування іншомовної комунікативної компетентності особистості (декан філологічного факультету, доцент Коноваленко Тетяна Василівна); опанування англійської мови засобами онлайн-технологій” (доцент кафедри англійської філології та методики викладання англійської мови  Гуров Сергій Юрійович), організаційно-інформаційне планування (декан філологічного факультету, доцент Коноваленко Тетяна Василівна), змістовні та організаційні засади реалізації концепції нової української школи” (завідувач кафедри педагогіки та педагогічної майстерності,  професор Коробченко Ангеліна Анатоліївна; Корінець Тетяна – магістрантка філологічного факультету), організаційно-інформаційне планування (завідувач кафедри педагогіки та педагогічної майстерності, професор Коробченко Ангеліна Анатоліївна, завідувач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії, професор Сегеда Наталя Анатоліївна). Зазначені заходи проходять в межах Договору про співпрацю №35/48-19/2017 між відділом освіти МРДА ЗО та МДПУ ім. Богдана Хмельницького.

 

 

Заходи | Переглядів: 5 | Додав: melrvo | Дата: 15.12.2017 | Коментарі (0)

Досягнення Мелітопольської районної дитячо-юнацької спортивної школи у 2017 році заслуговують поваги. Три кандидати у майстри спорту - з боксу та гирьового спорту. Виступи наших вихованців у міжнародних чемпіонатах – це нові поповнення нашої скарбниці медаль, а саме головне – вагомий внесок у спортивну історію Мелітопольщини та України.

Особливої уваги заслуговує результат річних спортивних баталій обласної спартакіади серед сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць» - СРІБНА МЕДАЛЬ. Більше десятиліття школярі Мелітопольського району, вихованці Мелітопольської районної ДЮСШ, під керівництвом талановитих тренерів беруть активну участь у спортивному марафоні, який організовує Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос» агропромислового комплексу України. І завжди – призові місця серед 20-ти районів області. Кращі результати показали представники відділень з гирьового спорту - І місце, легкоатлетичний крос – І місце, вільна боротьба – І місце, бокс – І місце, дзюдо – ІІ місце, футбол серед юнаків 2003-2004 років народження – ІІ місце, футбол серед юнаків 2005-2006 років народження – ІІ місце, волейбол серед юнаків – 4 місце.

Вітаємо переможців та сподіваємось на подальші успіхи!

 

Заходи | Переглядів: 6 | Додав: melrvo | Дата: 14.12.2017 | Коментарі (0)

13 грудня 2017 року на базі Вознесенської ЗШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум для заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів з теми «Формування демократичного виховного середовища навчального закладу», на який завітали 23 педагоги. До уваги присутніх, заступником директора Вірою Захаровою та педагогом-організатором Аллою Ткачук була представлена система роботи виховної роботи Вознесенської ЗШ І-ІІІ ступенів, в контексті організації волонтерської, екологічної діяльності, модель організації учнівського самоврядування.

Про шляхи формування краєзнавчої компетентності учнів засобами музейної педагогіки з колегами поділилася ЗДВР Мордвинівської ЗШ І-ІІІ ст. Людмила Жейнова. Заступник директора з виховної роботи Астраханської ЗШ І-ІІІ ступенів Тетяна Сизова розповіла про формування громадянськості та патріотизму в учнів закладу шляхом полікультурного виховання. «Волонтерська діяльність як один із напрямків побудови та розвитку громадянського суспільства» - саме такий проект Семенівської школи був представлений для учасників семінару педагогом-організатором та учнями школи, цей проект Семенівської школи брав участь у обласному фестивалі добрих справ «Ми твоя, Україно, надія!».

Окрасою семінару став виступ агітбригади Вознесенської школи, де старшокласниці виступили з закликами берегти природу на підтримувати здоровий спосіб життя. Практична частина семінару складалася з майстер-класу «Демократична школа: як будувати середовище навчання на демократичних цінностях», що був підготовлений Аллою Ткачук. Майстер-клас був розрахований на формування громадянської компетентності та передбачав знання й розуміння понять демократії, справедливості, рівності, громадянства і громадянських прав.

Заходи | Переглядів: 8 | Додав: melrvo | Дата: 14.12.2017 | Коментарі (0)

12 грудня 2017 року делегація освітян Мелітопольського району, у складі якої були 5 працівників відділу освіти та 35 директорів закладів загальної середньої освіти,  взяла участь в семінарі-тренінгу «Ефективне управління освітою в ОТГ. Від створення органу управління освітою до реалізації плану оптимізації мережі шкіл». Захід проводився Департаментом освіти і науки ОДА за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» спільно з експертами шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні». Під час роботи були розглянуті питання децентралізації управління освітою в умовах нового Закону України «Про освіту» та досвід польських колег; нові вимоги Закону України «Про освіту» щодо забезпечення доступності дітей з особливими освітніми по требами; особливості впровадження державного стандарту початкової загальної освіти в Новій українській школі; формування ефективної мережі освітніх закладів в умовах ОТГ.12 грудня 2017 року делегація освітян Мелітопольського району, у складі якої були 5 працівників відділу освіти та 35 директорів закладів загальної середньої освіти,  взяла участь в семінарі-тренінгу «Ефективне управління освітою в ОТГ. Від створення органу управління освітою до реалізації плану оптимізації мережі шкіл». Захід проводився Департаментом освіти і науки ОДА за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» спільно з експертами шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні». Під час роботи були розглянуті питання децентралізації управління освітою в умовах нового Закону України «Про освіту» та досвід польських колег; нові вимоги Закону України «Про освіту» щодо забезпечення доступності дітей з особливими освітніми по требами; особливості впровадження державного стандарту початкової загальної освіти в Новій українській школі; формування ефективної мережі освітніх закладів в умовах ОТГ. 

Заходи | Переглядів: 6 | Додав: melrvo | Дата: 14.12.2017 | Коментарі (0)

 

11 грудня 2017 року на базі Вознесенської ЗШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум з теми «Сучасний урок географії в контексті вимог нового Державного стандарту. Реалізація діяльнісного підходу в процесі вивчення географії, як необхідна умова розвитку особистості учня, його інтеграції до соціокультурного та природного середовища», на який завітали 23 педагоги. Учасники семінару відвідали урок у 6 класі з теми «Формування рельєфу Землі», який провів вчитель географії Микола Биковський. До уваги присутніх був представлений аналіз результатів районних олімпіад, конкурсу-захисту МАН та природничо-краєзнавчих змагань, підготовлений Оленою Бєлік з Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ». Про шляхи формування краєзнавчої компетентності учнів під час підготовки до районного природничо-краєзнавчого зльоту «Знай, люби, бережи» розповіли Олексій Бєлоножко, керівник методичного об'єднання, та Семен Дранік, вчитель Яснівської ЗШ І-ІІІ ст. Катерина Філімонова з Новомиколаївської школи та Сергій Саржан із Костянтинівського НВО №1 «Таврія» розповіли про здобутки у впровадженні сучасних освітніх технологій на уроках географії. Вчитель географії Терпіннівського колегіуму «Джерело» Андрій Сляднєв висвітлив основні орієнтири викладання природничих дисциплін в 10-11 класах. На потенціалі всеукраїнських інтерактивних конкурсів «Учитель року. Колосок» та «Геліантус - учитель» у розвитку професійної майстерності вчителя географії акцентував увагу Олексій Бєлоножко. Пізнавальним виявився огляд сучасних Інтернет-ресурсів  від Семена Драніка.

Заходи | Переглядів: 7 | Додав: melrvo | Дата: 12.12.2017 | Коментарі (0)

Семінар-тренінг для вчителів німецької мови відбувся 7 грудня у ресурсному центрі Goethe-Institut. Провела семінар керівник центру Олена Лебєдєва. У першій частині семінару відбулася презентація програми Гете-Інституту для школярів «Міст до вищої освіти у Німеччині», яка дозволяє вступити до німецького вищого навчального закладу відразу після завершення школи.

Вчителі мали можливість ознайомитись зі структурою завдань і форматом проведення мовного тесту на рівень В1,  опісля виконували завдання з перевірки сформованості навичок читання, аудіювання,  письма, слухали тексти, передивлялись відеоматеріали. Значна частина вчителів німецької мови має намір у майбутньому визначити рівень володіння німецькою, скласти іспити Goethe-Institut та отримати міжнародно визнані сертифікати.

Семінар пройшов на високому професійному, творчому та емоційному рівні. Педагоги отримали масу корисної інформації.

Заходи | Переглядів: 12 | Додав: melrvo | Дата: 08.12.2017 | Коментарі (0)

            

Питання забезпечення доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами є одним з пріоритетів держави у сфері освіти. Відповідно до ново кону України "Про освіту" держава створює умови для здобуття освіти дітьми з особливими потребами з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів, а також забезпечує виявлення та усунення факторів, що перешкоджають реалізації прав і задоволенню потреб таких осіб у сфері освіти.

У рамках реалізації соціальної програми "Інклюзивна освіта - рівень самосвідомості нації" Благодійним Фондом Порошенка ініційовано придбання універсальних сходових гусеничних підйомників для загальноосвітніх навчальних закладів Запорізької області, в яких запроваджено інклюзивну форму навчання, що стало важливим кроком на шляху до забезпечення доступності кожної "особливості" дитини не лише до першого поверху, а й усієї будівлі своєї рідної школи.

5 грудня 2017 року в Запорізькій державній адміністрації голова Благодійного Фонду Порошенка Марина Порошенко презентувала гусеничні підйомники, котрі будуть використовуватись для підняття дітей, які пересуваються на візочках, по сходинках навчального закладу. Нові пристрої передані в 9 закладів Запорізької області, серед яких Костянтинівська спеціалізована різнопрофільна школа "ПРОМЕТЕЙ" Мелітопольської районної ради.

За словами Марини Порошенко, питання архітектурної доступності навчальних закладів є важливим елементом для розвитку інклюзивної освіти. Проте, на жаль, більшість громадських приміщень у країні все ще залишаються недоступними для маломобільних верств населення, а існуючі пандуси часто не відповідають державним будівельним нормам. При цьому будівництво нових потребує значних фінансових ресурсів та часу.

Заходи | Переглядів: 17 | Додав: melrvo | Дата: 06.12.2017 | Коментарі (0)

     5 грудня, на базі Костянтинівського ліцею «Ерудит» відбулося урочисте зібрання «Я+ Ти = Україна!» з нагоди Міжнародного дня волонтера та напередодні Дня Збройних Сил України.

     На свято були запрошені голова Мелітопольської РДА Мангул Олександр, заступник голови- Станчевська Ольга, керівник апарату – Орловський Сергій, воїни АТО: Глаговський Юрій, Глаговський Митрофан, Очкань Олексій, Антошкін Артем, Андрусік Володимир; інспектор ВОС – Середенко Євген; волонтери – Трібухова Олена та Пєткова Людмила.

     З вітальним словом до усіх присутніх звернувся голова Мелітопольської РДА, Мангул Олександр, зазначивши, що сьогодні люди довіряють українській армії нарівні з волонтерами, подякував учням та педагогам закладів освіти Мелітопольського району за участь у патріотичних акціях та телемарафоні.

      Враження – незабутнє! Неможливо словами передати той настрій, ту атмосферу, що панувала серед присутніх. Щирі усмішки, українські пісні та танці у виконанні учнів ліцею «Ерудит», патріотизм у кожному слові, у кожному русі – все це дає натхнення і укріплює в любові до Батьківщини. І після цього розумієш – є для кого боронити свою країну!

Заходи | Переглядів: 18 | Додав: melrvo | Дата: 05.12.2017 | Коментарі (0)